Nosiltināsim Baznīcu

Arhitektūras biroja “Forma” piedāvātais

iespējamo remontdarbu īss apraksts

Salaspils Romas katoļu baznīca ir tikai 16 gadus jauna ēka, tomēr būvprojekta kļūdu un pavirši veiktās būvniecības dēļ tā ir jāremontē. Galvenie remontdarbi ir sekojoši:

Fasāde 1
Fasade-2
Šķērsgriezums_ar _Solarwall_tehnoloģiju
Šķērsgriezums_ar _Solarwall_tehnoloģiju_2
1. Ēkas nesošo konstrukciju uzlabošana:

Baznīcas būvapjoms ir arhitektoniski sarežģīts nesošo tērauda konstrukciju veidojums. Vietām tērauda konstrukcijas ir atklātas iekštelpā vai ārtelpā, vietām šķērso ārsienas vai ir iebūvētas tajās. Šāds risinājums ārsienās rada daudzus “aukstuma tiltus”, kad aukstumu labi vadošās tērauda konstrukcijas ārsienās rada kondensātu, kurš veicina nesošo un norobežojošo konstrukciju bojāšanos. Visas šīs vietas ir jāatsedz, tērauda konstrukcija jāaizsargā pret koroziju un sienas jānodrošina pret caursalšanu.

2. Ārsienu un jumta plātnes konstrukcija.

Ārsienu un jumta konstrukcija ir viegla režģota latu un statņu konstrukcija. Kuras tukšumi aizpildīti ar mīksto un puscieto akmens vati. Šie siltumizolācijas materiāli gadu gaitā nosēdušies, izveidojot sienas konstrukcijā tukšumus, kuros notiek pastiprināta tvaika iespiešanās no iekštelpas. Nepieciešama siltumizolācijas slāņa atjaunošana un rūpīga tvaika izolācijas iebūve. Lai nodrošinātu fasādes ilgmūžību un arhitektonisko izteiksmību, apšuvuma ārējai kārtai jāpielieto kvalitatīvas apšuvuma plātņu sistēmas.

3. Jāapseko un jāsakārto ēkas apkures sistēma, kura pie patreizējām ārsienu konstrukcijām ir nepietiekama.

Esošo apkures sistēmu ieteicams papildināt ar jaunām tehnoloģijām, kas izmanto saules siltumu. Kā viena no iespējām ir pielietot SolarWall sistēmu, kas ir ideāli piemērota siltā gaisa apkures papildināšanai. Šī tehnoloģija paredz arī telpā esošā gaisa vienmērīgas cirkulācijas nodrošināšanu. Šai gadījumā daļa no ēkas (DA, D, DR fasādes) siltināšana tiks veikta ar SolarWall īpašo metāla paneli.

4. Ēkā ir daudz sīku nepilnību.

Nepareizi iebūvēti logu bloki, logu un durvju bloku siltumizolācijas spēja nepilnīga. Slikti un kļūdaini veikta pamatu siltumizolācija. Pavirši un kļūdaini piestiprinātas palodzes, lāseņi un teknes. Atjaunojami un par jaunu iebūvējami labiekārtojuma elementi – ceļu plātnes, ārējo kāpņu pakāpieni un citi.Arhitektūras birojs

Arhitektūras birojs Forma, SIA
Tērbatas 41/43 – 6 , Rīga LV 1011 , Latvija
www.forma-ab.lv