Jauniesvētītā priestera Renāra Birkova primīcija Salaspilī 23.jūnijā

IMG_9010Viegli apmācies Līgo dienas rīts. Jau iztālēm dzirdama Salaspils Dievmātes – Rožukroņa Karalienes baznīcas zvana skaņa, kas ierastajā laikā vieglā balsī aicina vietējos iedzīvotājus un pilsētas viesus uz Sv. Misi. Šodien Salaspils draudzē jūtama ne tikai gatavošanās Sv. Jāņa Kristītāja svētkiem, bet arī primīcijas dievkalpojumam, ko celebrēs nesen ordinētais priesteris Renārs Birkovs. Pēc draudzes prāvesta lūguma un aicinājuma Sv. Misē skanēja latgaļu mēle, par ko baznīcēnu acīs bija redzams patiess prieks un aizkustinājums. Arī priestera homīlijas ievadvārdi tika sacīti latgaliešu valodā, bet turpmāko Svēto Rakstu skaidrojumu R. Birkovs teica latviešu valodā.

IMG_9036

Priesteris uzsvēra, ka ļoti svarīgi ir ne tikai teikt Jēzum: „Kungs, Kungs,” bet pieņemt kristieša dzīvi un nest šo krustu. To ir apliecinājuši daudzi baznīcas svētie, kā, piemēram, sv. Ignācijs no Antiohijas, kurš pieņēma mocekļa nāvi ar prieku, jo mirstot, zvēru saplosīts, viņš varēja atdarināt Kristu. Arī svētīgais poļu priesteris Ježi Popeluško ir teicis: „Viss labais nāk caur ciešanām.” Par visu labo un skaisto mēs maksājam ar ciešanām, jo neko nemaksā tikai nevērtīgas lietas. Par pelniem un putekļiem neviens samaksu neprasa, taču par to, kas ved mūs uz laimi, nereti tiek prasīta dārga samaksa, norādīja pr. Renārs.

  Pēc Sv. Mises jauniesvētītais priesteris klātesošajiem dāvāja svētību. Draudzes pārstāvji un draugi sveica priesteri R. Birkovu ar laba vēlējumiem un kopīgu dziesmu „Strūga”, kas ir tuva teju katra priestera sirdij.

IMG_9068Kā savu priesteriskās kalpošanas aizbildni pr. Renārs ir izvēlējies pavisam nesen – 2010. gadā – svētīgo kārtā iecelto poļu priesteri Ježi Popeluško. Kā stāsta R. Birkovs, viņš par šo svētīgo bija dzirdējis iepriekš, taču tuvāk viņu iepazinis pirms neilga laika, kad bija Polijā. Dievs tā vadīja, ka viņš varēja šo priesteri labāk iepazīt, gan lasot publikācijas, gan esot tajā vietā, kur viņš aktīvi darbojās un kalpoja Dievam un Viņa tautai. Jau kopš pagājušās vasaras pr. Renārs daudz lūdzās uz šo priesteri, uz viņa aizbildniecību. Renāru ļoti uzrunāja svētīgā Ježi Popeluško piemērs, viņa dedzība, mīlestība uz cilvēkiem un pašatdeve, ko ielika savā darbā. Tāpat arī tas, par ko viņš runāja: savstarpējā cieņa, brīvība, mīlestība uz dzimteni, stāsta Renārs Birkovs. „Es gribētu no viņa mācīties šo nesavtību, pacietību, pazemību un viņa mīlestību uz cilvēkiem,” noslēgumā atzīst priesteris.

Līga Malāne

Pārpublicēts no portāla katolis.lv

Vairāk bildes sadaļā Baznīca->Galerija.