Arhibīskapa Z.Stankeviča vizitācija mūsu draudzē bildēs

10. novembrī apritēja 20 gadi, kopš tika konsekrēta Salaspils Dievmātes – Rožukroņa Karalienes draudzes baznīca. Pirmajā Adventē, 27. novembrī, draudzi apmeklēja Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs un kopā ar to nosvinēja dievnama apaļo jubileju. Sveicēju pulkam bija pievienojies arī priesteris Elvis Rudovičs, kas ir pirmais priesteris, kas nāk no šīs draudzes, kā arī priesteris Vitolds Kokars, kas kādu laiku šajā draudzē ir kalpojis.

Arhibīskaps Z. Stankevičs, vēršoties pie draudzes locekļiem, priecājies par dievnamā iesāktajiem remonta darbiem un mudinājis draudzi tos turpināt, akcentējot, ka neviens no malas nenāks un viņu vietā to neizdarīs. Tas jāpaveic pašu spēkiem. Savukārt, runājot par Adventu, atzinis, ka viņa sirdī īpaši iekrituši vārdi: Lai pārkaļ zobenus par lemešiem, portālam katolis.lv pastāstīja draudzes prāvests Gaitis Dubults.

Pēc Svētās Mises daudzo sveicēju pulkā bija arī Salaspils domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars, kas arhibīskapam pasniedza attēlu ar sv. Mārtiņa krustu. Tieši šāds krusts esot bijis pirmajā Salaspilī uzceltajā baznīcā, kas bija nosaukta Mārtiņa vārdā.

Svētku mielasts notika draudzes izremontētajās t.s. lejas telpās, kur parasti notiek svētdienas skolas nodarbības, kora mēģinājumi un citas draudzes aktivitātes. Prāvests G. Dubults pastāstīja, ka remontu 110 m² plašajās telpās pabeiguši tikai šī gada augustā un tagad ir ķērušies klāt otrai 1. stāva pusei, kas ir nepilnus 300 m² plaša. Jau ir paspējuši ieliet jaunu grīdu, nomainījuši ūdensvadu, apkures caurules un nu ir sākuši siltināt sienas. Kad tas būs paveikts, draudzei būs jāķeras pie nākamā posma – baznīcas jumta, bet pēc tam – fasādes siltināšanas, kā arī apkures sistēmas ieviešanas.

Prāvests pastāstīja, ka šodien Salaspils Dievmātes – Rožukroņa Karalienes baznīcā bija +2º temperatūra, jo apkure nav ieslēgta. Šī iemesla, kā arī iesākto remontdarbu dēļ pēdējos trīs mēnešus prāvests G. Dubults dzīvo Rīgas Garīgajā seminārā, no kurienes katru rīt brauc uz Salaspili. 

LRKB IC

www.katolis.lv